Haberler

Haberler

Türkiye İzcilik Federasyonu üç ve dört tahta işareti kurslarımız (seminer), İstanbul - Beykoz tesislerimizde bugün başladı.

''Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.''

Azerbaycan ve Türkiye İzcilik teşkilatları işbirliği ile açılan Liderlik Temel Kursu, Azerbaycan'da devam ediyor.

İzci, zamana ve zemine uyum sağlayabilen kişidir. Çok yakında aynı çadırda kalabileceğimiz, sarılıp oba bağırışımızı yapabileceğimiz kamplara kavuşabilmek dileğiyle İzci Yararlıdır Haftamızı ve Düşünce Günümüzü kutlarız.

Konya'da AFAD gönüllülerine amatör telsizcilik eğitimlerimiz devam ediyor.

28 / 1 / 2022

KIZILAY EĞİTİMİ

Bolu Tevfik Rüştü Günday İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezimize gelen Kızılay görevlileri; izcilerimize doğal afetler ve afet çadırı kurma eğitimi verdiler.

8 / 1 / 2022

TİFAKE - KONYA

Konya AFAD İl Müdürlüğü'nde 85 kişiden oluşan AFAD Gönüllülerine, TİFAKE (Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Enstitüsü) olarak düzenlediğimiz Amatör Telsizcilik sınavına hazırlık kursumuz devam ediyor.

31 / 12 / 2021

YENİ YIL MESAJI

2022 takvim yılının salgınların son bulduğu, bol kamplı bir yıl olmasını dileriz.

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak sürdürdüğümüz Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Millî Bilinç Faaliyetimiz, bu yıl pandemi kuralları dolayısıyla sınırlı sayıda katılım ile gerçekleştirilmiştir.

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Birdal ÖZTÜRK’ü makamında ziyaret ettiler.

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Erzurum İl Müftüsü Şahin YILDIRIM'ı ziyaret etti. Protokolün uygulaması ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

Federasyon Başkanımız ve heyeti, Erzincan Refahiye'de tamamlanmak üzere olan Dumanlı İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezimizde incelemelerde bulundu.

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Muş İl Müftüsü Lütfü İMAMOĞLU'nu ziyaret etti. Protokolün uygulaması ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

Federasyon Başkanımız ve heyeti, Muş ilinde yapımı tamamlanmak üzere olan İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezimizde Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah GÜLER ile birlikte incelemelerde bulunuldu.

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Muş Valisi Doç. Dr. Sayın İlker GÜNDÜZÖZ'ü makamında ziyaret etti.

19 / 12 / 2021

AFAD DEPREM TATBİKATI

AFAD tarafından Tekirdağ'da düzenlenen deprem tatbikatına; TİFAKE birimimiz 30 izci lideri/izcilik gönüllüsü ve 1 arama kurtarma köpeği ile katıldılar.

16 / 12 / 2021

AFAD 12 YAŞINDA

AFAD Başkanlığımızın 12. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle, AFAD Başkanı Sn. Yunus SEZER ile birlikte akredite kurum yöneticilerimiz ve gönüllülerimizden oluşan heyet, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman SOYLU'yu ziyaret ederek, çalışmalarımız hakkında bilgi sundu.

11 / 12 / 2021

KONYA 2021

Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın başlamasına yaklaşık 8 ay kaldı.

MARKA OLARAK " TÜRKİYE" İBARESİNİN KULLANIMI...

Federasyonumuz ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında İzcilik Faaliyetleri İş Birliği Protokolü imzalandı. Ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyoruz.

30 / 11 / 2021

GHGM İLE PROTOKOL

Bugün bir protokol de, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yapıldı. Tüm gençlik merkezleri izciler ile dolacak. İmzalanan protokolün hayırlı olmasını diliyoruz.

AFAD tarafından ANDA'nın ev sahipliğinde düzenlenen Arama Kurtarma kuruluşları istişare toplantısı Kırıkkale'de yapıldı.

Kırıkkale'de, AFAD ve Arama Kurtarma Ekipleri ile istişare faaliyetindeyiz.