Haberler

Haberler

9 / 5 / 2022

ZİYARET

Federasyon Başkanımız Hasan Dinçer SUBAŞI ve beraberindeki heyet, Muş Valisi Sayın Doç. Dr. İlker GÜNDÜZÖZ'ü makamında ziyaret etti.

8 / 5 / 2022

CURUMLİYE DESTANI

Her yıl, Sırbistan, Sancak, Novipazardan kalkıp Çanakkale 57. Alay faaliyetimize katılan Sancak İzcilerimiz büyük bir başarıya imza attılar...

1 / 5 / 2022

BAYRAM MESAJI

22 / 4 / 2022

KAMP ALANI ZİYARETİ

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ömer KALKAN ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail KAŞDEMİR, 57. Alay kampımızdaki hazırlıklar esnasında ziyaretimize geldiler.

21 / 4 / 2022

TİFAKE - AYDIN

TİFAKE - AYDIN Ekibi, Kızılay ile beraber ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi dağıtımında bulundular.

TİFAKE İl Sorumluları çevrimiçi toplantısı yapıldı.

8 / 4 / 2022

ZİYARET

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ'ı makamında ziyaret etti. İzcilik ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

1 / 4 / 2022

RAMAZAN-I ŞERİF

Başı "Rahmet", ortası "Mağfiret", sonu ise "Cehennem azabından kurtuluş" olan Ramazan-ı Şerifimizin, tüm İslâm âlemi için hayır ve bereket getirmesini dileriz.

Dünya İzcilik Komitesi Toplantısı, Federasyonumuz İstanbul Beykoz İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezi'nde başladı.

25 / 3 / 2022

ORMAN HAFTASI

İzci, bitki ve hayvanları sever ve korur.

3 - 4 Tahta İşareti Kursu (Seminer) tamamlandı. 3 ve 4 Tahta İşareti alma hakkı kazanan tüm liderlerimizi tebrik ederiz.

Türkiye İzcilik Federasyonu üç ve dört tahta işareti kurslarımız (seminer), İstanbul - Beykoz tesislerimizde bugün başladı.

''Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.''

Azerbaycan ve Türkiye İzcilik teşkilatları işbirliği ile açılan Liderlik Temel Kursu, Azerbaycan'da devam ediyor.

İzci, zamana ve zemine uyum sağlayabilen kişidir. Çok yakında aynı çadırda kalabileceğimiz, sarılıp oba bağırışımızı yapabileceğimiz kamplara kavuşabilmek dileğiyle İzci Yararlıdır Haftamızı ve Düşünce Günümüzü kutlarız.

Konya'da AFAD gönüllülerine amatör telsizcilik eğitimlerimiz devam ediyor.

28 / 1 / 2022

KIZILAY EĞİTİMİ

Bolu Tevfik Rüştü Günday İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezimize gelen Kızılay görevlileri; izcilerimize doğal afetler ve afet çadırı kurma eğitimi verdiler.