Haberler

Haberler

22 / 4 / 2022

KAMP ALANI ZİYARETİ

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ömer KALKAN ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail KAŞDEMİR, 57. Alay kampımızdaki hazırlıklar esnasında ziyaretimize geldiler.

21 / 4 / 2022

TİFAKE - AYDIN

TİFAKE - AYDIN Ekibi, Kızılay ile beraber ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi dağıtımında bulundular.

TİFAKE İl Sorumluları çevrimiçi toplantısı yapıldı.

8 / 4 / 2022

ZİYARET

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ'ı makamında ziyaret etti. İzcilik ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

1 / 4 / 2022

RAMAZAN-I ŞERİF

Başı "Rahmet", ortası "Mağfiret", sonu ise "Cehennem azabından kurtuluş" olan Ramazan-ı Şerifimizin, tüm İslâm âlemi için hayır ve bereket getirmesini dileriz.

Dünya İzcilik Komitesi Toplantısı, Federasyonumuz İstanbul Beykoz İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezi'nde başladı.

25 / 3 / 2022

ORMAN HAFTASI

İzci, bitki ve hayvanları sever ve korur.

3 - 4 Tahta İşareti Kursu (Seminer) tamamlandı. 3 ve 4 Tahta İşareti alma hakkı kazanan tüm liderlerimizi tebrik ederiz.

Türkiye İzcilik Federasyonu üç ve dört tahta işareti kurslarımız (seminer), İstanbul - Beykoz tesislerimizde bugün başladı.

''Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.''

Azerbaycan ve Türkiye İzcilik teşkilatları işbirliği ile açılan Liderlik Temel Kursu, Azerbaycan'da devam ediyor.

İzci, zamana ve zemine uyum sağlayabilen kişidir. Çok yakında aynı çadırda kalabileceğimiz, sarılıp oba bağırışımızı yapabileceğimiz kamplara kavuşabilmek dileğiyle İzci Yararlıdır Haftamızı ve Düşünce Günümüzü kutlarız.

Konya'da AFAD gönüllülerine amatör telsizcilik eğitimlerimiz devam ediyor.

28 / 1 / 2022

KIZILAY EĞİTİMİ

Bolu Tevfik Rüştü Günday İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezimize gelen Kızılay görevlileri; izcilerimize doğal afetler ve afet çadırı kurma eğitimi verdiler.

8 / 1 / 2022

TİFAKE - KONYA

Konya AFAD İl Müdürlüğü'nde 85 kişiden oluşan AFAD Gönüllülerine, TİFAKE (Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Enstitüsü) olarak düzenlediğimiz Amatör Telsizcilik sınavına hazırlık kursumuz devam ediyor.

31 / 12 / 2021

YENİ YIL MESAJI

2022 takvim yılının salgınların son bulduğu, bol kamplı bir yıl olmasını dileriz.

2005 yılından itibaren kesintisiz olarak sürdürdüğümüz Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Millî Bilinç Faaliyetimiz, bu yıl pandemi kuralları dolayısıyla sınırlı sayıda katılım ile gerçekleştirilmiştir.

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Birdal ÖZTÜRK’ü makamında ziyaret ettiler.

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Erzurum İl Müftüsü Şahin YILDIRIM'ı ziyaret etti. Protokolün uygulaması ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

Federasyon Başkanımız ve heyeti, Erzincan Refahiye'de tamamlanmak üzere olan Dumanlı İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezimizde incelemelerde bulundu.

Federasyon Başkanımız ve beraberindeki heyet, Muş İl Müftüsü Lütfü İMAMOĞLU'nu ziyaret etti. Protokolün uygulaması ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

Federasyon Başkanımız ve heyeti, Muş ilinde yapımı tamamlanmak üzere olan İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezimizde Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah GÜLER ile birlikte incelemelerde bulunuldu.