Bolu Tevfik R. GÜNDAY İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezi

TÜRKİYE İZCİLİK FEDERASYONU TEVFİK R. GÜNDAY İZCİLİK KAMP VE EĞİTİM MERKEZİ

Türkiye İzcilik Federasyonu tecrübeli izcilerinin kamp yapabilmesi için, lider eğitimleri için bir tesis hazırladı.

Binalar:

Merkez bina: Şömineli salon, bir büro, bir oda, tam donanımlı büyük bir mufak 2 wc ve bir banyodan oluşmaktadır. Bina dışında bir yazlık mutfak, 2 WC, yaz ayları kullanılabilecek 4 bay, 3 bayan banyo kabini bulunan ve daima sıcak sulu bir banyo konteyneri vardır.

Etrafı geniş bir çit ile çevrilmiş, bahçe içinde küçük bir havuzu bulunmaktadır. Bahçede çok amaçlı bir ahşap bina vardır.

Tesis alanı içinde çok amaçlı ahşap bir binamız daha vardır.

Bahçenin arkasında yayla camii vardır.

Büyük kamplarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir revir ve sağlık personeli odası vardır.

Kullanım binası: içinde 2 küçük oda bulunmaktadır.

Bunların haricinde de çeşitli depolarımız vardır.

Çadır alanı: 1800 izcinin aynı anda faydalanabileceği, dere kenarında yüksek çam ağaçları altında bir alandır. Kullanım ve içme suyu çeşmeleri vardır.

Bay ve bayan girişleri ayrı yönlerden olmak üzere 2 adet wc konteyneri vardır.

Tesis civarı: Tesisimiz yakınında çok az kişinin yaşadığı bir yayla bulunmaktadır.

Yaylanın altında ve kamp alanımız altında iki ayrı dere bulunmaktadır.

2 km mesafede küçük bir şelale mevcuttur.

8 km mesafede Batı Karadenizin en büyük gölü olan Seben gölü bulunur. Yaz aylarında Kano imkânı vardır. Normal araç yolu bulunmamakla beraber, Kartalkaya zirvesi 4 km, Kartalkaya oteller 5.5 km mesafededir. Civarda, kurt, ayı, tilki, çakal, domuz, ceylan, geyik gibi her türlü vahşi hayvan mevcuttur. Tesisimizde elektrik, su bulunmakta, elektrik kesidiğinde güneş, rüzgar enerjisi ile veya jeneratör ile destek sağlanabilir. En yakın asfalt yol 7.2 km İl Merkezi 40 km dir. Civarda cep telefonu çekmemektedir. Bazı noktalarda zaman zaman sinyal yakalanabilmektedir. Kamp tesisimiz ile Ümraniye tesisimiz arasında kısa dalga telsiz irtibatı kurulabilir. Kamp alanımıza en yakın alış veriş imkânı 40 km mesafededir. Televizyon yoktur. Liderlik eğitimleri için projeksiyon, bilgisayar, yazıcı gibi imkânlar vardır.

Bolu Aladağ Başalan Yaylası:

Bolu İl Merkezinden Seben-Kıbrısçık levhaları takip edilir. (6 km) Karacasu'dan geçilir. (6,5 km) Sonra Gölcük geçilir. (12 km) Sonra Kızık yaylasının içinden geçilir. (5 km) Sonra Seben-Kıbrısçık sapağından, Kıbrısçık istikametine dönülür. (5 km) Sonra izcilik kampına yön levhası görülür ve yayla asfalt yoluna girilir. (2,6 km) Bıyıklar yaylasına gelince sağa doğru yol takip edilir. (4,6 km) Daha sonra kamp alanına ulaşılır. Kavşaklarda “Kampa Doğru” levhası size yol gösterecektir. Yayla Asfalt yolu sizi kampa ulaştıracaktır.

Tif Bolu Aladağ Tevfik Günday Kamp ve Eğitim Merkezi İletişim Numaraları:

0530 668 48 82
0543 719 88 64

Detaylı adres: Bolu Aladağ Başalan Yaylası.