Haberler

Haberler

6 / 2 / 2024

ASRIN FELAKETİ

Asrın felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifalar dileriz...

12 / 12 / 2023

GAZZE'YE YARDIM

Gaziantep ve Kilis'te olan Suriyeli izcilerimiz ve liderlerimiz, Gaziantep Kızılay deposunda Gazze'ye gidecek yardım malzemelerini hazırlıyorlar.

24 / 11 / 2023

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Başta Şehit Öğretmen Oymakbaşımız Şenay Aybüke YALÇIN liderimiz olmak üzere, tüm liderlerimizin ve öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Federasyon Başkanımız Hasan Dinçer SUBAŞI ve Ordu ili izci liderlerimiz, Türkiye İzcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Valimiz Sayın Muammer EROL’u makamlarında ziyaret ettiler.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ebediyete intikalinin 85. yılında, Türkiye İzcileri başbuğu olan Atamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz.

30 / 10 / 2023

KIZILAY HAFTASI

Her an, her yerde omuz omuza olduğumuz Kızılayımızın haftasını kutlarız. Her izci bir Kızılay'cıdır.

İzcilerimiz, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında İstanbul Vatan Caddesinde düzenlenen resmi törenlere katıldılar. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

İzcilerimiz, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Ankara'da düzenlenen resmi törenlere katıldılar. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

İzcilerimiz, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Samsun'da düzenlenen resmi törenlere katıldılar. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

İzcilerimiz, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Diyarbakır'da düzenlenen resmi törenlere katıldılar. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun. Devletimiz ilelebed payidar olsun.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anıyor, tüm izcilik ailemizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularımızla kutluyoruz.

"Orada Ethem Bey ve İzciler var..." Demirci Akıncıları Millî Bilinç Faaliyetimiz Devam Ediyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nde, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

27 / 6 / 2023

BAYRAM MESAJI

Yakınlaşmamız, bir ve birlik olabilmemiz dualarımızla Kurban Bayramımız mübarek olsun.

Balkan Ülkeleri Uluslararası Millî Bilinç faaliyetimiz tamamlandı.

Şehadetinin sene-i devriyesinde 82.206 "Aybüke" sahibi Türkiye İzcilik Federasyonu olarak Şehit Şenay Aybüke Yalçın Liderimizi özlemle anıyoruz.

29 / 5 / 2023

İSTANBUL'UN FETHİ

İstanbul’un Fethinin 570. Yılı kutlu olsun!

Türkiye İzcileri Başbuğu Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilmesini tebrik eder; Allah'tan vatanımıza ve milletimize hayırlı hizmetlerinin artarak devam edebilmesi için sağlık ve kuvvet vermesini dileriz.

Tüm İzcilik Camiamızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygıyla anıyoruz.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli ve ülkemizin on bir ilini doğrudan etkileyen...

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bugün Ankara'da düzenlenen Afet İletişim Forumunda, Yunanistan izcilerinin toplayıp yolladıkları bir tır yardım malzemesi için Yunanistan Büyükelçisi Sayın Lazaris Christodoulos'a teşekkürlerimizi ilettik.

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bugün Ankara'da düzenlenen Afet İletişim Forumunda, Macaristan Büyükelçisi Sayın Viktor Mátis ile Türk ve Macar izcilerinin ortak faaliyetlerinin geliştirilmesi hususunda istişarelerde bulunuldu.