Haberler

Haberler

Tüm İzcilik Camiamızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygıyla anıyoruz.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli ve ülkemizin on bir ilini doğrudan etkileyen...

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bugün Ankara'da düzenlenen Afet İletişim Forumunda, Yunanistan izcilerinin toplayıp yolladıkları bir tır yardım malzemesi için Yunanistan Büyükelçisi Sayın Lazaris Christodoulos'a teşekkürlerimizi ilettik.

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bugün Ankara'da düzenlenen Afet İletişim Forumunda, Macaristan Büyükelçisi Sayın Viktor Mátis ile Türk ve Macar izcilerinin ortak faaliyetlerinin geliştirilmesi hususunda istişarelerde bulunuldu.

21 / 4 / 2023

RAMAZAN BAYRAMI

Ramazan ayını hakkıyla eda edebilmiş olma dileklerimizle, bayramımız mübarek olsun.

Gençlik ve Spor Bakanımız, Federasyon Başkanlarıyla iftar yemeğinde biraraya geldi.

Yunanistan izcilerinin afetzedelere yollanması için topladıkları 1 tır yardım malzemesi teslim alındı. Kendilerine teşekkür ederiz.

''Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.''

Kocaeli ili Gebze İLKÇEV izcileri; Kızılay'ın İstanbul, Tuzla'daki lojistik deposunda yardım malzemeleri tasnif ve düzenleme çalışmalarına 4 lider, 3 izcilik gönüllüsü ve 28 izci ile katıldı.

TİFAKE ADIYAMAN DEPREM YARDIM EKİPLERİ

TİFAKE ADIYAMAN DEPREM YARDIM EKİPLERİ

Malatya TİFAKE ekipleri, çadır kentte yemek dağıtımı yapıyorlar.

18 / 2 / 2023

TÜRKMEN İZCİLER

Hatay-Yayladağı Türkmen izcilerimiz, yetim izcilerimizle beraber 25 kişilik mevcuduyla, Yayladağı Sosyal Yardımlaşma depolarında vazife başındalar.

Adıyaman TİFAKE ekipleri, çadır kurulumu yapıyorlar.

TİFAKE ADIYAMAN DEPREM YARDIM EKİPLERİ

EKİPLERİMİZ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORLAR

O öz kardeşine yardıma geldi. Afete tutulan milletimizin, yoğun mücadelesinde yardıma geldi. Onlar Azerbaycan izcilerimiz.

12 / 2 / 2023

GAZİANTEP DEPO

SIRAYA GİRDİNİZ Mİ? Yapacak hizmet çok, afetzede çok. İzciler çok ve yürekliler. Otomasyon sistemine kayıt yaptırmayı unutmayınız.

10 / 2 / 2023

ENKAZ ÇALIŞMALARI

Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyorlar.

Ekiplerimiz bir cana daha ulaştı

Federasyonumuz deprem bölgesinde çalışmalara an itibari ile 500'e yakın izci ile katılmaktadır. Çalışmalara katılmak üzere yolda yüzlerce izcimiz bulunmaktadır.

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Sayın Hasan Dinçer SUBAŞI, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Abdullah ÖZDEMİR'i ziyaret etti. Görüşmede, Bağcılar ilçesinde daha çok çocuk ve gencin izcilik yapabilmesi için görüş alış verişinde bulunuldu.

İstanbul Müftülüğü tarafından düzenlenen, Teknik Kurul Başkanımız Sayın Süheyla DERİNDERE SUBAŞI'nın sunduğu ve iki gün süren "Afetlere Hazırlık Semineri" sona erdi.