Haberler

Haberler

7 / 1 / 2010

ÖNEMLİ DUYURU

Federasyonumuzun İstanbul Bürosu adresi ve telefonları değişmiş olup, 11 Ocak 2010 tarihinden itibaren aşağıda belirtilen telefon numaraları ve adres bilgilerinden ulaşılabilir. Adres : Fetih Mah. Libadiye Cad. Tahralı Sok. 7/A Kavakyeli Plaza A4 Ataşehir/İST Telefonlar : 0216 472 34 34 - 0216 472

31 / 12 / 2009

YENİ YIL KUTLAMASI

İzcilik ateşinin 2010'da da içinizi ısıtmasını temenni eder, yeni yılın siz ve ailenize sağlık mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim. Hasan D. SUBAŞI BAŞKAN

17-20 Aralık 2009 tarihleri arasında WOSM & WAGGGS Avrupa bölgesi yekilileri tarafından gerçekleştirilen ziyaretin içeriğine linkten ulaşabilirsiniz.

Erzurum'da düzenlenmekte olan Allahuekber Şehitleri Anma Kampı katılımcılarına Federasyonumuz tarafından sağlık sigortası yaptırılmıştır.

Federasyonumuz 2009 faaliyet programında yer alan Allahuekber Şehitleri Kampı 23-26 Aralık 2009 tarihleri arasında Erzurum?da yapılacaktır.

İl temsilcileri ve kulüp başkanları(önderleri) toplantı programı

26 / 11 / 2009

KURBAN BAYRAMI

Tüm İzcilik ailemizin mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, bayramın hepinize sağlık, mutluluk getirmesini temenni ederim. Hasan D. SUBAŞI Başkan

3-13 Şubat 2010 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri?nde gerçekleştirilecek olan bilim, teknoloji, iletişim, çevre koruması ve küçük projeler alanlarında ?İzcilik & Fikrî Girişimler? için 4. Uluslar arası Gençlik Toplantısı?na katılmak isteyen 18-22 yaş arasındaki İzciler 5 Aralık 2009 tarih

26 / 11 / 2009

DUYURU

01 Ocak 2010 tarihinde bankaların hesap numarası yerine IBAN numarası kullanımına geçeceğinden ötürü herhangi bir aksiliğe sebebiyet verilmemesi için faaliyetler ve kurslarda görevlendirilenler ile "İl Temsilcileri ve Kulüp Başkanları" toplantısına katılacak kişilerin yanlarında IBAN numaralarını ge

24 / 11 / 2009

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

20 / 11 / 2009

BAŞSAĞLIĞI

Ağrı ili İzci Liderlerimizden Astsubay Mustafa AKAR görev sırasında geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesi ve tüm İzcilik ailemize sabırlar diliyoruz.

04-05-06 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirilecek olan il temsilcileri ve kulüp başkanları(önderleri) toplantısı Antalya'da gerçekleştirilecektir.

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Faruk Nafiz ÖZAK ve Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz Sayın Yunus AKGÜL ile beraberdi.

Türkiye İzcilik Federasyonunun Yıllık Faaliyet Programında bulunan 10 Kasım Milli Bilinç Faaliyetlerine katılan izcilerimizin raporları gelmeye başladı.

Türkiye İzcilik Federasyonu ile Bosna-Hersek Saraybosna Uluslar arası Üniversitesi arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen izci liderliği eğitimi başladı.

Yıllık faaliyet taslak programı yayınlanmıştır. 4-5-6 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirilecek olan il temsilcileri ve kulüp başkanları(önderleri) toplantısına gelirken hazırlıklı olunması önemle hatırlatılır.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ebediyete intikalinin 71. yılında, Türkiye İzcilerinin ilk onursal başkanı olan Atamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Türkiye İzcilik Federasyonu Yıllık Faaliyet Programında yer alan illerin düzenlemesi gereken Milli Bilinç Faaliyetlerinden Cumhuriyet Bayramı törenleri kutlandı.

2 / 11 / 2009

BAŞSAĞLIĞI

Türk İzciliğine önemli katkılarda bulunmuş eğitimci izci liderlerimizden Naime ÖZGEN vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet kederli ailesine ve İzcilik ailemize sabırlar dileriz. Naime ÖZGEN

28 / 10 / 2009

CUMHURİYET BAYRAMI

Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez , parçalanamaz bütünlüğüne gönül vermiş, gerçekten ve hissederek ben TÜRK'üm diyebilen ve bununla sonuna kadar övünebilen herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

27 / 10 / 2009

KAMPLARIMIZDAN RENKLER

Yaz kamplarımıza katılan dış ülkelerden misafirlerimizden ikisi çok renkliydi. Katılımları ile kamplarımıza da gönüllerimize de renk kattılar.

Çeşitli illerimizden JOTA ve JOTİ ye katılan izcilerimiz, havada ve internette Türkiye?nin sesini dünyaya duyurdu.

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı ve Bosna Hersek İzcilik Federasyonu Başkanı Saraybosna'da buluşarak görüşmeler gerçekleştirdi.

İki ayrı Liderlik Tanıtım Seminerinde İzcilik dersini seçmek isteyen öğrencilere, izcilik ve liderlik anlatıldı.

4 Tahta İşareti sahibi Sayın Ali POLAT TİF Ümraniye Tesislerini gezdi.